Walka o siebie i bliskich

W dzisiejszych książkach można odnaleźć wiele. Elementy biograficzne, fakty historyczne, wspaniałych bohaterów, niesamowitą i wciągającą jak gąbka fabułę oraz wiele innych rzeczy. Człowiek w dzisiejszych książkach może nawet odnaleźć siebie. Trzeba przyznać, że jest wiele wspaniałych książek, dzięki czemu każdy z nas będzie miał co czytać. Jeżeli ktoś chce znaleźć naprawdę wciągającą pozycję przy której nie będzie się nudzić, to powinien wziąć do ręki “Słowika” Kristin Hannah.

Życie bez szczęścia

Jest to autorka, która w ostatnich czasach na rynek wypuściła wiele fantastycznych książek. Kobiety kochają jej porywające bohaterki, które nie raz i nie dwa muszą zmagać się z ogromnymi trudnościami na swoich drogach. Jej bohaterki są na tyle silne i mocne, że pomimo wielkich “kłód pod nogami” są w stanie podnieść się z najgorszego bagna i iść śmiało przed siebie, aby w końcu móc doprowadzić do spełnienia swoich marzeń. Czy współczesne kobiety mają w sobie tyle siły? Na pewno będą ją miały. Tylko muszą znaleźć do tego inspirację, która utkwiona jest właśnie w książce Kristin Hannah. Słowik z księgarni TaniaKsiazka jest pozycja, która okazała się światowym bestsellerem. Czytelnicy polecali sobie tą pozycję do przeczytania, ponieważ w żadnym innym miejscu nie można znaleźć tak wspaniałych bohaterów. Oto Francja 1940 roku. Czasy bardzo niebezpieczne, ponieważ świat rozrywa wielka wojna. Na tereny francuskie wkracza armia niemiecka, która chce przejąć panowanie nad wszystkim. W tych okrutnych czasach II wojny światowej muszą odnaleźć się dwie siostry – Isabelle i Vianne.

Różne osoby

Pomimo tego, że są siostrami, kobiety bardzo mocno różnią się od siebie. Vianne to mężatka, bardzo stateczna, która nie ma w zwyczaju robić głupoty. Isabelle to zupełne przeciwieństwo siostry. Najpierw czyni, a potem myśli. Jest bardzo impulsywna, aczkolwiek kocha swoją rodzinę. W czasach II wojny światowej młodsza o dziesięć lat Isabella wstępuje do ruchu oporu, ponieważ nie ma zamiaru siedzieć biernie i czekać. Chce działać, chociaż doskonale wie, że swoim postępowaniem może zagrozić swojej rodzinie. Vianne zostaje sama, ponieważ jej mąż musiał wyjechać na wojnę. Kobieta zostaje zmuszona do tego, aby pod swój dach przyjąć niemieckiego kapitana. Bohaterka musi zmagać się z wieloma trudnościami i…miłością. Jak losy tych dwóch odmiennych od siebie kobiet, które pomimo wszystko bardzo mocno się kochają, ułożą się w tak niełatwych dla nich czasach? Jak na ich życie wpłynie II wojna światowa?

Książka zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com